Pompy ciepła firmy Daikin

 

Pompa ciepła = Wykorzystanie klimatyzatorów do ogrzewania
Pompa ciepła to integralna część technologii klimatyzacyjnej. Pompa ciepła przenosi ciepło z jednego środowiska do innego poprzez czynnik chłodniczy. W trybie chłodzenia pompa ciepła przenosi ciepło znajdujące się w zamkniętej przestrzeni (pomieszczenia lub systemu przemysłowego) do powietrza na zewnątrz, co powoduje ochłodzenie takiej przestrzeni. Taką funkcję pompa ciepła spełnia w standardowych systemach chłodniczych i klimatyzujących. Pompa ciepła pozwala jednak na odwrócenie tego procesu. Może ona przepompować ciepło pobrane z powietrza na zewnątrz do wewnątrz, pozwalając na wykorzystanie tej samej technologii zarówno do ogrzania, jak i ochłodzenia zamkniętych przestrzeni.

Pompa ciepła

Wydajność pompy ciepła
Pompa ciepła jako rozwiązanie grzewcze daje wiele korzyści. System wykorzystywany do chłodzenia może również być używany do ogrzewania, co zmniejsza początkowe koszty inwestycji i upraszcza obsługę i eksploatację. Pompa ciepła przynosi również korzyści w kwestii wydajności. W przeciwieństwie do systemów grzewczych opartych na kotłach paliwowych pompa ciepła wyciąga ciepło dostępne w powietrzu na zewnątrz. Pompa ciepła daje zyski ciepła w stosunku 3:1 lub więcej. Oznacza to, że na każdą jednostkę energii zużytą przez pompę ciepła przypadają przynajmniej 3 jednostki uzyskanego ciepła.

Komfort pompy ciepła
Pompa ciepła w połączeniu z technologią inwerterową firmy Daikin daje niezrównany komfort ogrzewania pomieszczeń i wydajność działania. Pompa ciepła może pobrać energię z powietrza nawet w najchłodniejsze dni zimy. Systemy Daikin z pompą ciepła są w stanie sprostać wysokim wymaganiom ogrzewania i chłodzenia przemysłowego, a także zapewnić komfortowe i ekonomiczne ogrzewanie pomieszczeń. 

Pompy ciepła firmy Daikin
Wiele komercyjnych produktów Daikin dostępnych jest z opcją grzania, która pozwala na wykorzystanie systemu zarówno do grzania, jak i chłodzenia. Wśród jednostek z opcją grzania są systemy multi, VRV oraz chillery firmy Daikin. Ponadto Daikin zastosował swoją wiedzę i doświadczenie w dziedzinie pomp ciepła w nowym produkcie przeznaczonym na rynek ogrzewania domowego – w systemie Altherma. 

Daikin: Zapewnienie komfortu przez cały rok.

 Dla domu:

  • Altherma, rozwiązanie grzewczo-chłodzące z możliwością chłodzenia, grzania, ogrzewania podłogowego, wytwarzania ciepłej wody użytkowej oraz zastosowania klimakonwektora.
    Altherma         
  • Ururu Sarara, komfortowe rozwiązanie dla domu, dające możliwość chłodzenia, grzania, nawilżania i osuszania, wentylacji i oczyszczania powietrza.
    Ururu Sarara       


 Klimatyzatory Fujitsu  Klimatyzatory Samsung Klimatyzatory Mitsubishi Electric   Klimatyzatory Daikin